پیرانا و فراخوان شرکت پتزل PETZL PIRANA RECALL

فراخوان شرکت پتزل در مورد ابزار فرود پیرانا PIRANA سری D005AA00 و D005AA01 . به دلیل خطر غرق شدن زیر آب در آبشار ها به علت خطر گیر کردن طناب در شکاف مسدود کننده پیرانا این فراخوان در سایت رسمی پتزل PETZL منتشر شده است. شرکت پتزل به توقف استفاده از این ابزار تاکید کرده است.

ادامه مطلب

حادثه در علم کوه زمستان 1400

از ساعات ابتدایی صبح روز چهارشنبه ۲۲ دی ماه خبر گرفتار شدن دو تن از کوهنوردان تهرانی به نام ها آقاى عباس کلهر ( مربی برف)، آقاى حامد شاه حسینی ( راهنمای سنگ) در منطقه گرده آلمانها و زیر سنگ سماور در علم کوه در فضای مجازی خبرساز شد.

ادامه مطلب

صعود سه ایرانی به قله ماناسلو ۸ هزار متری

سه ایرانی به نام‌های معین عباسی نیسار، محمدجواد اکبری و خانم کتایون محمودی فر قله ۸۱۶۳ متری ماناسلو از ارتفاعات بالای ۸ هزار متری واقع در هیمالیای نپال را صعود کردند.

ادامه مطلب

الناز رکابی

«الناز رکابی» موفق به کسب نخستین مدال قهرمانی زنان جهان در سنگنوردی شد

«الناز رکابی» موفق به کسب نخستین مدال قهرمانی زنان جهان در سنگنوردی شد متن خبر : در روز پایانی رقابت های سنگنوردی قهرمانی جهان که میزبانی «روسیه» در «مسکو» برگزار شد، «الناز رکابی» در ماده «کمباین» موفق به کسب نشان ارزشمند برنز جهان شد. شایان ذکر است؛ این نخستین مدال قهرمانی جهان «ایران» در رشته سنگنوردی است که توسط «الناز رکابی» کسب شد. در این ماده؛ «پیلز جسیکا» از اتریش به مقام اول رسید، ««کرامپل میا» از اسلوونی دوم شد و «الناز رکابی» از ایران بر سکوی سوم ایستاد. همچنین در این ماده دیگر سنگنورد کشورمان؛ «محیا دارابیان» در رتبه نهم قرار گرفت.  نماینده ایران به مدال برنز بخش «کمباین» مسابقات سنگنوردی قهرمانی جهان دست یافت. مسابقات سنگنوردی قهرمانی جهان شامگاه سه‌شنبه در مسکو به پایان رسید و در آخرین شب مسابقات، «الناز رکابی» از ایران به مدال برنز بخش کمباین دست یافت. رکابی با ۴۲ امتیاز...

ادامه مطلب