باتوم کوهنوردی و نکات استفاده از آن (مزایا و معایب)

باتوم های کوهنوردی تجهیزات استانداردی برای بسیاری از کوهنوردان با تجربه هستند. باتوم کوهنوردی در اصل یک میله قابل تنظیم با دسته ای است که هنگام کوهنوردی از آن استفاده می کنند. باتوم کوهنوردی تقریباً همیشه به صورت جفت استفاده می شوند. بیشتر کوهنوردان با دو عصا به کوهنوردی می روند.

ادامه مطلب

انتخاب لنز عینک کوهنوردی (راهنمای انتخاب)

هر نوع از فعالیت ورزشی نیازمند تجهیزات  وسایل متناسب با محیط آن ورزش و فعالیت است. کوهنوردی علاوه بر تفریح یک ورزش و فعالیت حرفه ای به حساب می آید که بدون داشتن تجهیزات و لوازم انجام آن به فعالیتی خطرناک تبدیل میشود. برای انتخاب عینک های کوهنوردی باید بیشترین وسواس ودقت را به خرج داد. با شناخت انواع عینک های کوهنوردی و عوامل تاثیر گذار میتوانیم بهترین عینک کوهنوردی را متناسب با فعالیت هایی که در محیط کوهستان انجام میدهیم را انتخاب و استفاده کنیم.

ادامه مطلب

بهترین کادو ها برای کوهنوردان😍

کوهنوردی ورزشی است همواره در دسترس عموم بوده است. کوهنوردی نیز مانند دیگر ورزش ها، برای راحت تر بودن و دفعه خطر های احتمالی برای ورزشکار، نیازمند به لوازمی است. لوازم کوهنوردی انواع مختلفی دارد. به همین امر سبب شده است که بهترین گزینه کادو برای کوهنوردان، لوازم کوهنوردی باشد. در ادامه متن به این موضوع میپردازیم.

ادامه مطلب

گورتکس

انواع گورتکس و موارد استفاده از آن

در خصوص تکنولوژی پارچه های ضد آب طیف گسترده ایی داریم که بعضا برایمان سردرگمی هم ایجاد میکند در میان اینهمه رده بندی گورتکس است. مطمئنا همه نام گورتکس را شنیده اند و حداقل از خاصیت ضد آب بودن آن آگاه هستند. خیلی ها هم میدانند که در پوتینها قابلیت ضد باد بودن و تنفس دارند که خیلی عالی است.

ادامه مطلب

اسلینگ نایلونی یا داینیما؟

اسلینگ نایلونی یا داینیما؟ اسلینگهای سنگنوردی نایلونی اسلینگهای سنگنوردی نایلونی با عرض 16-20 میلیمتر در مقایسه با اسلینگهای سبک 6-14 داینیما حجیم تر و با دوامتر هستند. این مزیت آنها را بهترین گزینه برای شرایطی مثل بلندتر کردن واسطه ابزار حمایت و جایگزینی تسمه کارگاه یا اتصال سنگنورد به کارگاه قبل از فرود میکند. تسمه نایلونی ارزان هستند وخرید آنها نیز آسان است. گره ها را خوب نگه میدارد و مثل داینیما سریع ذوب نمیشود. تسمه نایلونی تا 30% کش می آید و به جذب نیروهای وارده کمک میکند و بدین شکل انرژی سقوط سنگنورد را بصورت دینامیک جذب میکند. اسلینگهای سنگنوردی داینیما داینیما (معروف به اسپکترا یا داینِکس) نسبت به وزن خود بشکل باورنکردنی قوی هستند و در مقابل سایش و قطع شدن مقاومتر از تسمه نایلونی هستند. داینمیا قابل رنگ رزی نیست لذا همیشه سفید هستند و اغلب با...

ادامه مطلب